CHARITY WORKS

2. july 2016 at 10:52 | Cara | © TheQueenRihanna

Rihanna založila v roce 2012 nadaci s názvem Clara Lionel Foundation (CLF), na počest jejích prarodičů, Claře a Lionelu Brathwaite. Cíle nadace jsou podporovat zdraví, vzdělání, umění a kulturu v celosvětovém měřítku.


Díky jejímu vysokému finančnímu příjmu vložila mnoho peněz do humanitárních odvětví. Rihanna podporuje rozvoj školství, zdravotnictví, financuje kampaně pro dětské zdraví a bojuje proti AIDS/HIV.
Vedla dvě úspěšné kampaně pro rtěnku MAC Viva Glam, jejíž vítěžek jde na děti postižené HIV a AIDS. Do této doby získala již přes $ 41 milionů $. Osobně předala šek na $ 1.000.000 bance v New Yorku po devastujícím hurikánu Sandy v roce 2012. Také aktivně podporuje UNICEF. V roce 2008 se Rihanna zúčastnila H&M Fashion Against AIDS charitativního večera. Určité procenta výtěžku z této akce bylo darováno Designes Against AIDS a YouthAids.

Další organizace, které Rihanna aktivně podporuje: Asociace pro Alzheimerovu chorobu, City of Hope, nadace Zábavní průmysl, Grammy Foundation, Live Earth, Hope for Haiti Now, Kids Wish Network, MusiCares, Red Cross, Cartier Love Charity Campaign, and Chime for Change.
 

Be the first one to judge this article.

Actual articles

Reklama